XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 września 2017 r.

1. Od 1 października nabożeństwa różańcowe o godz. 16.30. Poświęcenie różańców 1 X o godz. 10.00. Szczególnie dzieci zapraszamy w poniedziałek i piątek lub w inne dni tygodnia.

2. W ramach przygotowania spotkanie dzieci pierwszokomunijnych na Niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00. W pierwszą niedzielę miesiąca spotkanie z rodzicami i dziećmi. Kto nie otrzymał, po Mszy św. do odebrania indeksy.

3. Przypominam dzisiaj o 15.30 spotkanie z ministrantami i lektorami oraz chętnymi zostać ministrantami. Zachęcam.

4. Również dzisiejszej niedzieli po Mszach św. zapisujemy kandydatów do sakramentu bierzmowania. Klasy II gimnazjum i starszych.

5. Zbiórka harcerzy i chętnych do harcerstwa w piątek o godz. 18.00 w Katolickim Przedszkolu w harcówce.

6. Jeszcze raz bardzo gorąco zapraszam na pielgrzymkę do Gietrzwałdu 30 września 2017 r.
Hasło: Ja zawsze będę z wami (Maryja do dzieci, 1877)
Plan
7.00 – planowany wyjazd
10.00 – Przywitanie pielgrzymów. Prezentacja historii sanktuarium
10.30 – Konferencja I
11.00 –Wystawienie Najświętszego Sakramentu, odwiedziny źródełka
11.30 – Różaniec prowadzony przez siostry z sanktuarium
12.00 – Msza św. pod przewodnictwem abp. Józefa Górzyńskiego.
Koszt 40 zł
Zapisy w zakrystii. Zachęcam szczególnie członków wspólnot różańcowych i innych wspólnot. Również z dziećmi. Schola, ministranci, szkolne koło caritas – 20 zł. Najlepiej już teraz decydować się.

7. W przyszłą niedzielę 1 października po każdej Mszy Świętej będą zbierane podpisy pod ogólnopolską obywatelską inicjatywą ustawodawczą „Zatrzymaj aborcję”. Akcję prowadzi Fundacja „Życie i Rodzina” w porozumieniu z Konferencją Episkopatu Polski. Prosimy o przyniesienie ze sobą numeru PESEL

8. Centrum Oświatowo Dydaktyczne Diecezji Ełckiej i IPN w Białymstoku serdecznie zapraszają do udziału w nowej inicjatywie poświęconej historii naszej Ojczyzny. Już w najbliższy czwartek – 28 września 2017 r.o godz. 19.00 – w sali konferencyjnej Centrum (budynek kurii biskupiej w Ełku) odbędzie się pierwsze spotkanie powiązane z okolicznościowym wykładem i projekcją filmu pt.;Liczył się tylko honor;, 52 min., reż. Eugeniusz Szpakowski, 2009. Spotkanie poświęcone tematyce obrony Grodna. Przystanki odbywać się będą w ostatni czwartek miesiąca i potrwają ok. 90 min. Serdecznie zapraszamy.

9.Parafia św. Wojciecha w Ełku organizuje wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych w duchu Taize, które odbędzie się w Bazylei w Szwajcarii. W przyszłą niedzielę podamy więcej informacji.”

10. Zapraszam do udziału w inicjatywie „ Różaniec bez granic”. Ulotki w kruchcie.