XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 października 2020 r.

1. Zachęcam do udziału w codziennym różańcu odprawianym w naszym kościele codziennie o godz. 16.20. Zapraszamy do prowadzenia modlitwy naszych wiernych w następującym porządku:
    • w poniedziałek dzieci;
    • wtorek -Ruch Rodzin Nazaretańskich;
    • środa – Dzieci;
    • czwartek – róża różańcowa św. Faustyny Kowalskiej;
    • piątek – Róże różańcowe rodziców za dzieci;
    • sobota – Odnowa w Duchu Świętym „Apostołowie Pana”;
    • niedziela – Gloriosa Trynita.
  2. W tygodniu 22 października Uroczystość odpustowa św. Jana Pawła II. Msza św. 7.15 i 17.00 z procesją wokół kościoła. Po Mszy św. poświęcenie Izby Pamięci wizyty św. Jana Pawła II w Ełk. Uroczystościom będzie przewodniczył bp. Adrian  Galbas. Zapraszam dzieci do niesienia poduszeczek i sypania kwiatków. Młodzież bierzmowaną do niesienia różańca.
  3. Zachęcam do zabrania kopert z Wypominkami i Mszą świętą nowennową. Proszę o staranne wypełnianie. Na Mszę św. nowennową wpisujemy zmarli w ostatnim czasie, szczególnie nam bliscy. Wypominki – wpisujemy wszyscy znani nam zmarli za których chcemy się pomodlić.
  4. Zachęcam do zapisywania się na indywidualne rekolekcje 33 dniowe od 5 listopada do 8 grudnia. Będzie to czas wzmożonej modlitwy i rozmyślania, aby zawierzyć się Panu Jezusowi przez ręce Maryi.
  5. Rząd wprowadził w Polsce strefy żółtą i czerwoną, a w nich dodatkowe obostrzenia. W zależności od strefy ustalone zostały limity wiernych w kościołach (1 osoba na 4 m2 w żółtej strefie i 1 osoba na 7 m2 w czerwonej). Zachęcam, aby wchodząc i wychodząc korzystać również z bocznych drzwi. Również pamiętajmy, że sobotnia msza święta wieczorna zadośćuczyni niedzielnej zwłaszcza w takich sytuacjach.
  6. Z racji obostrzeń publicznego różańca w sobotę  przy dużym kościele na ul. Wojska Polskiego nie będzie.