XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA– 17 września 2017 r.

1. Przypominam że dzisiaj o 15.30 spotkanie z ministrantami i lektorami oraz chętnymi zostać ministrantami. Zachęcam.
2. Pierwsza Komunia Święta odbędzie się 12 maja 2017 r. W ramach przygotowania spotkanie dzieci pierwszokumunijnych na Niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00. W pierwszą niedzielę miesiąca spotkanie z rodzicami i dziećmi. Dzisiaj dzieci przygotowujące się do Komunii otrzymają indeksy. Kto jest nieobecny otrzyma jutro po Mszy św. o 17.00 lub za tydzień w niedzielę.
3. Od 1 października nabożeństwa różańcowe o godz. 16.30. Poświęcenie różańców 1 X o godz. 10.00. Szczególnie zapraszamy dzieci w poniedziałek i piątek lub w inne dni .
4. Po Mszach św. zapisujemy kandydatów do sakramentu bierzmowania. Klasy II gimnazjum i starszych.
5. W dniu jutrzejszym przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży,zapraszam szczególnie ministrantów. Dla tych co przyjdą niespodzianka. Zapraszam ministrantów, scholę i harcerzy i wszystkich chętnych. Harcerze przygotują ognisko. Może będzie i coś do ogniska.

6. Zbiórka harcerzy i chętnych do harcerstwa w piątek o godz. 18.00 w Katolickim Przedszkolu w harcówce.

7. Dzisiaj 17 września obchodzimy 78 rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę. Zachęcam do obejrzenia na internecie filmiku IPN o Polsce pod tytułem „Niezwyciężeni”.

8. Zapraszam na pielgrzymkę do Gietrzwałdu 30 września 2017 r. Nie każdy ma możliwości wyjechać do Fatimy na 100 lecie Objawień Matki Bożej Fatimskiej, ale w Gietrzwałdzie mamy 140 lecie Objawień Matki Bożej, które zostały zatwierdzone przez Kościół. Zachęcam do wyjazdu, tym bardziej że wielu nie było nigdy w tym sanktuarium. Tego dnia w Gietrzwałdzie Inauguracja roku formacyjnego Ruchu Rodzin Nazaretańskich.
Hasło: Ja zawsze będę z wami (Maryja do dzieci, 1877)
Plan
7.00 – planowany wyjazd
10.00 – Przywitanie pielgrzymów. Prezentacja historii sanktuarium
10.30 – Konferencja I (Moderator Krajowy RRN, ks. Dariusz Kowalczyk) zajęcia dla dzieci
11.00 –Wystawienie Najśw. Sakramentu i możliwość adoracji (także możliwość wypicia kawy, herbaty, odwiedzin źródełka)
11.30 – Różaniec prowadzony przez siostry z sanktuarium
12.00 – Msza św. pod przewodnictwem abp. Józefa Górzyńskiego.
Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii. Zachęcam szczególnie członków wspólnot różańcowych i innych wspólnot. Również z dziećmi.

9. Bóg zapłać za organizację pikniku rodzinno patriotycznego członkom Akcji Katolickiej i wszystkim zaangażowanym, naszym radnym: Mariuszowi Laskowskiemu i Nikodemowi Kemicerowi.