XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 sierpnia 2020 r.

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne zaangażowania. Pamiętajmy, że Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.
  2. W przyszłą niedzielę, po mszy św. o godz. 11.30 spotkanie młodzieży do bierzmowania.  Zapraszamy.
  3. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
  4. Dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli zapraszamy na mszę św. z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego i katechetycznego we wtorek na godz. 7.15.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W I piątek miesiąca i I sobotę  od 15.00 adoracja NS. Spowiedź od 16.15.
  6. Bóg zapłać za składane ofiary na rzecz naszej parafii. Na dzwony elektroniczne 600 zł i 700 zł na pomoc mieszkańcom Bejrutu.
  7. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Apostołowie Pana” zaprasza  2 września(środa) na pierwsze spotkanie po wakacjach, które rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 19.00
  8. W tym miesiącu wrześniu proszę po Mszach niedzielnych o zapisy dzieci do I Komunii świętej oraz nowych kandydatów do bierzmowania.
  9. Zachęcam młodzież szkolną do harcerstwa. Zbiórki piątek godz. 18.00
  10. Zapraszam na spotkanie rady ekonomicznej i duszpasterskiej w najbliższy czwartek o godz. 17.30
  11. Za tydzień członkowie wspólnoty GloriosaTrynita zapraszają na mszę św. o 17.00 i adorację w duchu wspólnoty.
  12. Obecnie w kinach leci film „Zieja”. Polecam serdecznie:  Żołnierz wojny 1920 roku, obrony z września 1939, kapelan Szarych Szeregów i AK, uczestnik powstania warszawskiego, działacz opozycji demokratycznej w PRL, podpułkownik WP, współzałożyciel Komitetu Obrony Robotników i Komitetu Samoobrony Społecznej „KOR”, odznaczony m.in. Krzyżem Virtuti Militari, Krzyżem Walecznych, Warszawskim Krzyżem Powstańczym. Odważny, prawy człowiek polskiego kościoła.