XXI NIEDZIELA ZWYKŁA Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej – 26 sierpnia 2018 r.

1. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na spłacenie nowych ławek 2 200 zł. Bóg zapłać.

2. W tym tygodniu najprawdopodobniej zalejemy wieniec naszego Domu Parafialnego. Polecajmy modlitwie prowadzone prace.

3. W kruchcie znajduje się piękne zaproszenie na nasze uroczystości 15 września proszę się zapoznać z treścią.

4. We środę o godz. 29 VIII o godz. 18.00 spotkanie Rady parafialnej duszpasterskiej i ekonomicznej nowej kadencji.

5. Pan Mirosław Sulima układa nam pięknie kostkę wokół Pomnika „ Bramy Niepodległości”. Bóg zapłać za ten dar serca. Firma Armot Sulewskich przekazała na Pomnik 1000 zł. Bóg zapłać.
Jeszcze dzisiaj po Mszach św. i w tygodniu będzie możliwość wesprzeć budowę naszego Pomnika za Ojczyznę. Nabywając cegiełkę, czy też wpłacając na konto budowy.

6. Organizujemy w parafii pielgrzymkę do Medjugorie. Zachęcam do udziału jest to szczególne miejsce łaski i opieki Matki Bożej. Szczegóły na plakacie w kruchcie. Termin wyjazdu 6-13 października (od soboty do soboty). Koszt to 580 zł i 170 E czyli ok 1350 zł. Zapisy w zakrystii do 8 września.

7. 9 września o godz. 10.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych w sposób szczególny klas I. W zakrystii za tydzień w niedzielę po Mszach św. zapisy do I Komunii św., kto jeszcze tego nie uczynił.

8. Od 2 września kolejny etap peregrynacji Matki Bożej Fatimskiej. Matka Boża odwiedzi rodziny na ul. Wielkanocna 4. Program peregrynacji w kruchcie wywieszony.

9. Ostatni tydzień wakacji. Życzymy dobrego wypoczynku wszystkim parafianom i gościom przebywającym na terenie parafii.