Parafia pw. św. Jana Pawła II w Ełku
Mapa Diecezji Ełckiej
Przedszkole Katolickie „U Lolka”
Kaplica i przedszkole
Widok z lotu ptaka
Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła
Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

Msze Święte:
Niedziele 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma.17.00
W tygodniu 17.00
poniedziałek i piątek 7.30, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa
czytaj więcej »

Ogłoszenia duszpasterskie
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA– 27 sierpnia 2017 r.

1. Wczoraj 26 sierpnia na Jasnej Górze miały miejsce główne obchody 300. rocznicy koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Zachęcam do zapoznania się z relacjami internetowo telewizyjnymi z tej pięknej uroczystości.

2. Przypominam ,że dzisiaj ruszyła piesza pielgrzymka do Grabnika. Punktem kulminacyjnym pielgrzymowania będzie Msza św. odpustowa o godz. 13.00.

3. 8 września rozpoczyna peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej po rodzinach naszej parafii.

4. Bóg zapłać członkom róży różańcowej św. Faustyny i św. Jana Pawła II za podjęcie inicjatywy ufundowania ołtarzyka do peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej. Koszt 1000 zł.

5. Uwaga ważna informacja od 1 września zmiana porządku Mszy świętych w parafii. Dodajemy jedną Mszę świętą i będzie w niedzielę 4 msze.
godz. 8.00 – parafialna
godz. 10.00 – z udziałem scholi dla dzieci, w tym dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
godz. 11.30 – suma parafialna, podczas której będzie udzielany sakrament chrztu świętego
godz. 17.00 – parafialna

Dodatkowo w tygodniu na okres próbny będą Msze św. z rana o 7.30 w każdy poniedziałek i piątek tygodnia.

6. Rozpoczęcie roku szkolnego 4 września. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8.00 w intencji dzieci, dyrekcji i wszystkich pracowników szkoły.

7. Przypominam, że wywieszony jest harmonogram peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej , która rozpocznie się 8 września 2017 r. Jako pierwszych odwiedzi Matka Boża mieszkańców bloku 7 i 5 Matki Teresy z Kalkuty. Opracowaliśmy książeczkę peregrynacji Figury Matki Bożej po naszej parafii. Kto by chciał mieć na pamiątkę własną książeczkę 15 zł do nabycia w kruchcie lub zakrystii. Dodatkowo opracowaliśmy pamiątkową kartę na intencję mszalną z racji peregrynacji Matki Bożej Fatimskiej. Można będzie taką kartkę zabrać ze sobą od ministrantów po Mszy św. zwłaszcza mieszkańcy ul. Matki Teresy z Kalkuty 7 i 5.

8. Informuję, że są wolne intencje mszalne w tygodniu. Z pewnością mamy wiele ważnych spraw i intencji.

9. 1 września I Piątek Miesiąca msza św. o godz. 7.30 i 17.00. Adoracja od godz. 15.00 i spowiedź od godz. 16.15. Zapraszam zwłaszcza dzieci I Komunijne które są w trakcie czy też rozpoczną obejście dziewięciu I Piątków Miesiąca.

10. W najbliższą sobotę przypada I sobota miesiąca od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcam do zabrania ze sobą informatora o I Sobotach Miesiąca.