XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 lipca 2019 r.

1. Dnia 28 lipca w niedzielę wyrusza 27 ełcka pielgrzymka piesza do Częstochowy. O 6 rano jest Msza w Katedrze i około 830 przechodzi ulicą Grajewską. Niesamowitym przeżyciem jest zobaczenie pielgrzyma oraz dla pielgrzyma ważne jest, żeby zobaczyć ludzi podczas ciężkiej drogi. Prosimy, kto może, żeby podejść około 830 do ulicy Grajewskiej i pożegnać tych, którzy przez 2 tygodnie będą szli ponad 500 km do Matki.

2. Zapraszamy serdecznie do pielgrzymowania razem z grupą Jaćwingowie Ełk w XXVII Ełckiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się dzisiaj w parafii Chrystusa Sługi (Konieczki) po Mszy św. o godzinie 18.00
Informujemy, że osoby które chciałyby dołączyć do grupy na ostatni dzień pielgrzymowania mają taką możliwość. Organizowany jest wyjazd. Autokar wyjedzie 10 sierpnia o godz. 22 spod Katedry. Program jest następujący: o godzinie 5 rano wyjście grup z Mykanowa, o godzinie 11 Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu, następnie od godziny 12.30 do 20.30 czas do własnego zagospodarowania, o godzinie 21 Apel Jasnogórski, a potem Droga Krzyżowa na wałach. Około godziny 23 powrót do Ełku. Zapisy u księży wikariuszy w Katedrze. Koszt wyjazdu to 130 zł.
3. Tydzień temu ofiarowaliśmy 2150 zł jako nasze wsparcie parafii na Łotwie dla ks. Andrzeja Stokłosy.

4. W tygodniu w czwartek przypada 25 lipca św. Krzysztofa patrona Kierowców możliwość poświęcenia pojazdów w czwartek po Mszy św. o 17.00 oraz w niedzielę 28 VII za tydzień po Mszach świętych. Ofiary złożone to pomoc misjonarzom w zakupie sprzętu mobilnego.
Gromadzimy pojazdy przy figurze Matki Bożej.