XIX NIEDZIELA ZWYKA – 12 sierpnia 2018 r.

1. W dniu jutrzejszym zalewamy kolejny etap pomnika. Proszę o modlitwę w tej intencji.

2. Uroczystości poświęcenia pomnika za Ojczyznę ” Bramy Niepodległości” połączone z miejskimi obchodami 17 września 1939 r.. odbędą się 15 września (sobota) 2018 r. o godz. 9.30.

3. 15 sierpnia w środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP i Dzień Wojska Polskiego. Porządek Mszy św. niedzielny.

4. W ubiegłą niedzielę parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Prusce złożyła ofiarę na wsparcie naszej parafii w kwocie 1050 zł. Pamiętajmy w modlitwie o ofiarodawcach.

5. Organizujemy w parafii pielgrzymkę do Medjugorie. Zachęcam do udziału jest to szczególne miejsce łaski i opieki Matki Bożej. Szczegóły na plakacie w kruchcie. Termin wyjazdu 6-13 października (od soboty do soboty). Koszt to 580 zł i 170 E czyli ok 1350 zł. Zapisy w zakrystii.

6. Podaję skład II Kadencji Parafialnej Rady Duszpasterskiej (16 osób ) : Jan Olszewski, Zakrzewski Kazimierz, Jurek Magda, Brodowski Marcin, Klukiewicz Marek, Laskowska Bożena, Mierzwińska Donata, Miszkiel Borkowska Anna, Piercewicz Ewa, Skowysz Wojciech, Waszkiewicz Jolanta, Żywno Katarzyna, Mierzejewska Klaudia, Dziądziak Zuzanna, Rochowicz Renata, Lubartowicz Magdalena.
Skład Parafialnej Rady Ekonomicznej (5 osób): Bondziul Janusz, Buczko Wiesław, Glińska Beata, Laskowski Mariusz, Strzelecki Stanisław
7. Jak zauważyliśmy mamy już wszystkie ławki. W piątek zostały ustawione ostatnie 6 nowych ławek w bocznych nawach. Koszt 9600. Zostało do spłacenia 6000. Tacę dzisiejsza, 19 i 26 sierpnia będzie przeznaczona na spłacenie już wszystkich ławek. Bóg zapłać o ofiary.