VII NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA -2 czerwca 2019 r.

1. Zapraszamy na ostatni dzień nowenny przed XX leciem wizyty św. Jana Pawła II w Ełku w najbliższy wtorek na 16.30.
5 czerwca w środę o godz. 10.00 Muzeum Historycznym w Ełku organizuje w Sali Burszytnowej Hotelu Rydzewskiego Konferencję naukową o wizycie Jana Pawła II w Ełku.

2. Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie z dziećmi i rodzicami klas II w ramach przygotowania do I Komunii św. W przyszłym roku I Komunię świętą będziemy przeżywać w sobotę 23 maja 2020 r.. Za tydzień w parafii podziękujemy na Mszach św. w parafii śpiewem Te Deum.

3. Zachęcam do udziału w nabożeństwie czerwcowym i nowennie przed Niedzielą Zesłania Ducha Świętego.

4. W tygodniu 1 czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.30.

5. W najbliższą sobotę obchodzimy jako parafia i cała diecezja XX rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Ełku: 8 czerwca 1999 r. Mamy zaproszenie 8 czerwca w sobotę na placu św. Jana Pawła II. Nasza parafia ma oprawę liturgii. Zapraszam wszystkich parafian, członków wspólnot działających przy parafii. Program:
godz. 18.00 – koncert stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia
godz. 19.00 – Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ełckiego
Po Mszy św. nastąpi ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II i odbędzie się wieczór ewangelizacyjny.

6. Dziś po Mszy św. o 17.00 Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.

7. Bóg zapłać za ofiary:
od mieszkańców bloku bp. Samsela 1 – 460 zł na Dom Parafialny i budowę izby pamięci
(Msza św. dziękczynna za peregrynację 17 czerwca o godz. 17.00.
od rodziców dzieci rocznicowych – 500 zł na Dom Parafialny
od pani Andruszkiewicz -100 zł na Dom Parafialny

8. Mamy zaproszenie do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny,który odbędzie się w sobotę, 8 czerwca i rozpocznie się o g. 15:30 przed kościołem Najświętszego Serca Jezusowego, przy ul. Wojska Polskiego. Marsz przejdzie ulicami: Zamkową i Nadjeziorną do Parku Kopernika, gdzie odbędzie się Piknik Rodzinny.

9. Pismo Pana Prezydenta Tomasza Andrukiewicza

10. Jutro pierwszy poniedziałek miesiąca godz. 19.00 można skorzystać z porad prawnych u Pani Ewy Lelmacher – radcy prawnego.

11. Od poniedziałku peregrynacja MB Fatimskie u mieszkańców bloku Wielkanocna 1. Harmonogram w kruchcie.