niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.,pt.,sob. 7.15, 17.00
wt.,śr. 17.00

V NIEDZIELA WIELKANOCNA– 10 maja 2020 r.

1.Zbliża się dla naszej parafii szczególne wydarzenie 100 lecie urodzin św. Jana Pawła II. Przypomnę 18 maja 1920 r. w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła nasz Patron. Przygotowując się na to wydarzenie odmawiamy po nabożeństwie majowym Nowennę do św. Jana Pawła II – do uczestnictwa, której zachęcam ( w świątyni czy też w domu). Ksiądz biskup Jerzy Mazur zapowiedział swoją obecność 18 maja na Mszy św o godz. 17.00. Planujemy na niedzielę i poniedziałek przygotować wystawę zdjęć z Janem Pawłem II.

2. Zachęcam wszystkich parafian, ale szczególnie rodziny z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii świętej, aby w „okolicy” 18 maja razem przejrzeć wirtualnie spacer po Muzeum Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Planowaliśmy udać się do Wadowic pielgrzymką, ale w obecnym czasie jest to nie możliwe. Polecam stronę: https://domjp2.pl/wirtualny-spacer/ naprawdę warto.

3. Zapraszam na nabożeństwa majowe, każdego dnia o godz. 16.30 w świątyni. Przypominam i zachęcam, aby rodzinnie każdego dnia pomodlić się Litanią do Matki Bożej o ustanie choroby koronowirusa, o potrzebny deszcz i zgodę narodową.

4. Proszę kto nie jest na Mszy świętej w niedzielę, aby postarał się zadośćuczynić i przyjść na Mszę świętą w tygodniu.
5. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie dla chętnych rodziców, aby uczestniczyć w ustaleniu dni i godzin poszczególnych grup Uroczystości Komunii Świętej 19- 20 czerwca 2020 r. Oczywiście jeśli któraś rodzina bardzo chciałaby indywidualnie przeżywać Uroczystość Komunii Świętej w tygodniu o godz. 17.00 to jest taka możliwość proszę o zgłoszenie się.
Na obecną chwilę planujemy 6 grup, ale gdyby warunki pozwoliły to zawsze można będzie połączyć.
Na Mszę św. możemy przyjść w dowolnej godzinie, a na spotkanie po Mszy św. o 10.00.
Przypominam w ramach przygotowania należy systematycznie w maju:
- w rodzinie dziecko uczyć formuły spowiedzi świętej .
- w rodzinie dziecko uczyć poszczególne części Mszy świętej
- rodzinnie każdego dnia odmawiać Litanię do Matki Bożej i modlitwę papieża Franciszka lub uczestniczymy w nabożeństwie majowym w tygodniu
-uczestniczyć z dzieckiem we Mszy świętej raz w tygodniu (jeśli nie w niedzielę to w dowolnym dniu tygodnia o godz. 7.15 lub 17.00. Grupy 10 osobowe będą przygotowywane oddzielnie. Najprawdopodobniej rozpoczniemy bezpośrednie przygotowania z początkiem czerwca. O kolejnym spotkaniu poinformuję.

6. Zachęcam do udziału w Konkursie organizowanym przez nasze Katolickie Przedszkole „ U Lolka” dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz konkursu na Hymn naszego Katolickiego Przedszkola. Szczegóły na stronie naszego przedszkola: https://przedszkole.elk.pl/