„Święta Siostra Faustyna mocna w Duchu Miłosierdzia”- Międzyszkolny Rodzinny Konkurs Literacki

Parafia pw. Świętego Jana Pawła II Ełku i Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia

zapraszają do udziału w Międzyszkolnym Rodzinnym Konkursie Literackim pod hasłem:

„Święta Siostra Faustyna mocna w Duchu Miłosierdzia”

Cele konkursu:

• Szerzenie kultu miłosierdzia Bożego w rodzinie, parafii i Ojczyźnie,
  • uwrażliwienie rodzin na wartość i istotę miłosierdzia Bożego,
  • zainteresowanie życiem Wielkich Rodaków,
  • rozwijanie kreatywnego myślenia i  talentów  literackich,
  • dawanie świadectwa obecności miłosierdzia Bożego w codziennym życiu,
  • przekazywanie dziedzictwa chrześcijańskiego młodemu pokoleniu Polaków.

Regulamin:

1. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i ich rodzin z terenu miasta Ełku.
  2. Zadaniem uczestników jest wspólne, rodzinne napisanie pracy literackiej w dowolnej formie, np. wiersz, opowiadanie, list. Praca powinna być odpowiedzią na pytania:

I.  Na czym polegała „moc” św. s. Faustyny?

II. Gdzie św. s. Faustyna szukała źródła tej „mocy”?

1. Praca powinna być napisana komputerowo – maksymalnie 2 strony A-4, czcionka 12

Times New Roman.

1. Praca na odwrotnej stronie powinna zawierać dane: imię  i nazwisko ucznia oraz członków rodziny, którzy wspólnie tworzyli pracę, adres zamieszkania i nr telefonu lub adres e-mail.
  2. Jedna rodzina może złożyć jedną pracę.
  3. Prace należy złożyć do 14 kwietnia 2019r. w biurze Niepublicznego Katolickiego Przedszkola  „U Lolka” im. św. Jana Pawła II w Ełku,  po tym terminie prace nie będą przyjmowane.
  4. Prace oceni Jury powołane przez organizatorów.
  5. Komisja oceniać będzie: zgodność z tematem, poprawność stylistyczną i językową.
  6. Werdykt Jury jest ostateczny.
  7. Organizatorzy zapewniają atrakcyjne nagrody.
  8. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 28 kwietnia 2019r. w kaplicy pw. św. Jana Pawła II w Ełku, po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 1000.
  9. Prace konkursowe nie podlegają zwrotowi i przechodzą na własność organizatorów, którzy zastrzegają sobie prawo do ich publikacji w całości lub wybranych fragmentów.
  10. Organizator zastrzega sobie prawo do fotografowania uczestników podczas wręczania nagród i pamiątkowych dyplomów, upublicznienia zdjęć  oraz podania danych osobowych laureatów w Internecie.

ks. dr Tadeusz Białous i Siostra Tabita