Parafia pw. św. Jana Pawła II w Ełku
Mapa Diecezji Ełckiej
Przedszkole Katolickie „U Lolka”
Kaplica i przedszkole
Widok z lotu ptaka
Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła
Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.,pt.,sob. 7.15, 17.00
wt.,śr. 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa
czytaj więcej »

Kronika
Rok 2019

STYCZEŃ
6 stycznia członkowie naszej Akcji Katolickiej wzięli udział w organizacji miejskiego Orszaku Trzech Króli z placu św. Jana Pawła II w Ełku.
13 stycznia Przegląd kolęd pt. „Śpiewajmy i grajmy mu – kolędowanie ze św. Janem Pawłem II”
12 stycznia spotkanie opłatkowe wszystkich grup funkcjonujących przy parafii
25 stycznia spotanie w Katolickim Przedszkolu na temat: „Co trzeba wiedzieć o szczepieniach dzieci.”
27 stycznia ks. bp. Jerzy Mazur przybył do parafii, aby uczestniczyć w Mszy św. parafialnej i ogłosić dekret nominujący proboszcza ks. Tadeusza Białousa Kanonikiem Honorowym Kapituły Katedralnej w Ełku
28-stycznia – 1 luty – Zimowisko harcerskie  w Janówce połączone z wyjazdem do Studzienicznej

LUTY
6 luty rozpoczęcie w naszym Katolickim Przedszkolu nauki gry w szachy dla dzieci.
17 luty Msza św. harcerska o godz. 9.00 z okazji Dnia Myśli Braterskiej harcerzy z Ełku i okolic
23 luty  wyjazd do Białegostoku do Strefy Wysokich Lotów oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Wasilkowie dla ministrantów, lektorów i scholi
27 luty spotkanie w ramach Klubu Polonia Chrystiana z Krzysztofem Bukowskim synem Żołnierza Niezłomnego z Warszawy w ramach obchodów 1 marca Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych.
28 luty – 3 luty rozpoczęcie rekolekcji ewangelizacyjnych dla małżeństw prowadzonych przez ks. Łukasza Bugałę i wspólnotę Domowego Kościoła.

MARZEC (kursywą wydarzenia planowane)
1 marca w Katolickim Przedszkolu ” U Lolka” recital z okazji dnia kobiet który poprowadził artysta i muzyk Michał Sawicki z Łomży.
24-26 marca rekolekcje wielkopostne poprowadził ks. dr. Ryszard Sawicki -wicedyrektor caritas.

KWIECIEŃ

Od kwietnia każdy wtorek od godz. 16.30 modlitwa różańcowa, Msza św. przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II i Litania do św. Jana Pawła II (możliwość ucałowania indywidualnie relikwii od godz. 16.30 i po Mszy św.
Nowenna do św. Jana Pawła II przed XX rocznicą wizyty JP II w Ełku
wtorek godz. 17.00 Msza św. i nowenna: 9.IV (1), 16.IV (2), 23.IV (3), 30 IV (4), 7V (5), 14V (6), 21.V (7) , 28V (8), 4.VI( 9)

28 kwietnia  parafia pw. Świętego Jana Pawła II w Ełku i Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia zorganizowało Rodzinny Międzyszkolny Konkurs literacki dla szkół podstawowych oraz plastycznym dla przedszkolaków (pięcio i sześciolatków). Rozstrzygnięcie nastąpiło w Niedziele Miłosierdzia Bożego.

Szczep Pokolenie JP zaangażuje się w organizację BIEGU MIEJSKIEGO o JP II z Katedry do parafii pw. św. Jana Pawła II szlakiem papieskim. Określone zadania do wykonania rodzinnie, zorganizowaną grupą harcerzy, ministrantów, scholi, ze szkoły klasą. ok. 2,5 godziny. Ostatni piątek i sobota miesiąca od miesiąca kwietnia 2019.

MAJ

10-12 maj – pielgrzymka autokarowa dla dzieci do Wadowic i Łagiewnik zorganizowana przez Siostry Miłosierdzia Bożego.

18 maja o godz. 11.00 Uroczystość I Komunii Świętej.
26 maja w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego dzieci które przystąpiły do I Komunii Świętej (rocznicowe) uczestniczyły w Mszy św. o godz. 11.30
26 maja – Festyn rodzinny w XX rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Ełku – RODZINA RAZEM -organizowany przez Katolickie Przedszkole „ U Lolka” i naszą parafię

CZERWIEC
8 czerwca obchody na placu św. Jana Pawła II w Ełku XX rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Ełku
22-25 czerwca pielgrzymka autokarowa do Lwowa i okolic

LIPIEC

10 lipca 10 dniowy obóz harcerski w bazie „ Orle gniazdo” koło Rajgrodu
W parafii gościliśmy młodzież z Hiszpanii i Łotwy w ramach dzielenia się wiarą, kulturą i tradycją – 35 osób
24 lipca wizyta Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy w czasie obozu na bazie harcerskiej “Orle Gniazdo”

SIERPIEN
4 sierpnia miała miejsce w świątyni projekcja filmu “Ostatnie Wezwanie” oraz świadectwo współorganizatora wydarzenia “Różaniec do Granic”

WRZESIEŃ
14 września obchody w parafii wydarzenia “Polska pod Krzyżem” :
Cześć artystyczna pod Bramą Niepodległośći, Droga Krzyżowa, Różaniec, Msza święta, ucałowanie krzyża.

PAZDZIERNIK
12 października siostry z Domu Samotnej Matki w górnej sali w przedszkolu “U Lolka” przedstawiły projekcje filmu pt. “Święta Faustyna w Blasku Miłosierdzia”
20 października uroczystości odpustowe w parafii w których przewodniczył biskup pomocniczy Grodzieński Józef Staniszewski wraz z ks. Pawłem Giedrojćiem

LISTOPAD
11 listopada msza święta za Ojczyznę oraz przejście pod pomnik- Brama Niepodległości i pomodlenie się za zmarłych obrońców Ojczyzny.
22 -24 listopada – I kursu przedmałżeńskiego dla nowożeńców z Ełku

GRUDZIEŃ
7 grudnia w pierwszą sobotę miesiąca odbył się dzień skupienia Gloriosy Trynita “ Maryjo do Syna swego nas prowadz. Gościliśmy Matkę Bożą Ucieczki z Mediolanu.
8-10 grudnia parafialne rekolekcje adwentowe prowadzone przez ks. Mikhail Surmava z Gruzji
12 grudnia grudnia Papież Franciszek mianował ks. Adriana Józefa Galbasa SAC nowym biskupem pomocniczym diecezji ełckiej.
22 grudnia odbyła się Msza święta w języku migowym dla osób niesłyszących po Mszy św. miał miejsce poczęstunek w przedszkolu “U Lolka”
Dzień otwarty Domu Parafialnego. Po Mszach św. można pójść i zobaczyć jak wygląda obecny stan budowy. Na piętrze Domu Parafialnego: dwa wikariat i pomieszczenia proboszczowskie oraz gościnny. Na parterze: Kuchnia, Jadalnia, Salka, Kancelaria. W piwnicy: 3 salki na spotkania, harcówka. Piwnice mamy wykończoną. Wszędzie mamy instalację elektryczną i ogrzewanie podłogowe.