Rok 2018

STYCZEŃ

• 7 stycznia Przegląd kolęd pt. „Śpiewajmy i grajmy mu – kolędowanie ze św. Janem Pawłem II”
  • 12stycznia rozpoczęcie budowy Domu Parafialnego -wykop.
  • 13 stycznia jasełka w ramach diecezjalnego spotkania Bożonarodzeniowego osób niesłyszących. Mszy św. w języku migowym przewodniczył  ks. Artura Hałucha -DiecezjalnyDuszpasterz osób niesłyszących
  • 14 stycznia spotkanie opłatkowe wszystkich grup funkcjonujących przy Parafii
    16 stycznia każdego 16 miesiąca w roku 100 lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę Msza św. za Ojczyznę poprzedzona  jest modlitwą różańcową w intencji Ojczyzny o 16.30
  • 20 stycznia ingres bp. Romualda Kamińskiego na biskupa diecezji prasko-warszawskiej.
  • 22-27 stycznia Zimowisko harcerskie  w Sejnach połączone z wyjazdem do Wilna

LUTY

• 17 luty  wyjazd do Białegostoku do Strefy Wysokich Lotów oraz Muzeum Wojska Polskiego i Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Wasilkowie dla ministrantów, lektorów i scholi
  • 18 luty spotkanie Rady Parafialnej. Podsumowaliśmy I Kadencję 5 lat działalności rady duszpasterskiej i ekonomicznej. Podziękowałem za cyt: „ tworzenie początków wspólnoty, udział i zaangażowanie, poświęcony czas”.
    Skład I Kadencji Parafialnej Rady Duszpasterskiej: (12 osób):Abrycki Wiesław, Gęślicka Halina, Jabłońska Barbara, Klukiewicz Marek, Laskowska Bożena, Łosiewicz Zofia, Miszkiel Anna, Piercewicz Ewa, Skowysz Wojciech, Strzelecki Stanisław, Wilgat Grażyna, Żywno Katarzyna. Skład Parafialnej Rady Ekonomicznej wchodzi (5 osób) : Bondziul Janusz, Buczko Wiesław, Dziądziak Zenon, Glińska Beata, Laskowski Mariusz.

MARZEC

• 4-6 marca rekolekcje wielkopostne prowadzone przez ks. dr Wojciecha Kotarskiego – dyrektora katechetycznego Diecezji Ełckiej.

KWIECIEŃ

•  8 kwietnia  parafia pw. Świętego Jana Pawła II w Ełku i Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia zorganizowało Rodzinny Międzyszkolny Konkurs literacki dla szkół podstawowych oraz plastycznym dla przedszkolaków (pięcio i sześcio latków), pod hasłem: Święta Siostra Faustyna w służbie Ojczyźnie. Rozstrzygnięcie nastąpiło w Niedziele Miłosierdzia Bożego.
  • 19 kwietnia spotkanie Rady Parafialnej – nowe ławki, dom parafialny, Brama Niepodległości
  • 21 kwietnia zalanie stropu piwnicy Domu Parafialnego
  • 22 kwietnia ukończono „0″ etap budowy Domu Parafialnego
    23  kwietnia przedstawienie projektu pomnika Brama Niepodległości parafianom i rozpoczęcie budowy pomnika
  • 27-28 kwietnia wyjazd na biwak do bazy „ Orle gniazdo” ministrantów, lektorów i scholi.

MAJ

• 13 maja o godz. 9.30 i 12.00 obchodziliśmy Uroczystość I Komunii Świętej. 92 dzieci przystąpiło do I Komunii Świętej
  • 19 maja w Wigilię Zesłania Ducha Świętego dzieci które przystąpiły do I Komunii Świętej i rocznicowe uczestniczyły w pielgrzymce Podwórkowych Kółek Różańcowej Dzieci do Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej.
  • 27maja Festyn rodzinny organizowany przez Katolickie Przedszkole „ U Lolka” i naszą parafię zgromadziło rzesze z naszego osiedla i całego miasta.  Festiwal Piosenki Rodzinnej za Ojczyznę ” Ełckie rodziny śpiewają o Ojczyźnie”

CZERWIEC

•  29 czerwca w Uroczystość św. Piotra i Pawła Katolickie Przedszkole „ U Lolka” zorganizowało rodzinny wyjazd Ełcką Kolejką Wąskotorową z Ełku do Sypitek
  • 30 czerwcabierzmowanie udzielone przez ks. Bp. Jerzego Mazura dla 38 osób
  • 28 czerwca 10 dniowy obóz harcerski pt. Wolni w Bazie „ Orle gniazdo” koło Rajgrodu

LIPIEC

• 8 lipca ofiara 10 000 pln złożona przez ks. Biskupa na budowę domu parafialnego
  • 14 lipca udział w obchodach 75 rocznicy męczeńskiej śmierci bł. Marianny Biernackiej w Naumowiczach.
  • 21 lipca udział w diecezjalnej pielgrzymce do Sanktuarium Królowej Rodzin w Rajgrodzie
  • 31 lipca zalanie stropu na parterze i schody Domu Parafialnego

Planowane WRZESIEŃ

• 15 września godz. 9.30 uroczystość poświęcenia pomnika za Ojczyznę w 100 lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę pt. Brama Niepodległości. Mszy św. przewodniczy ks. bp. Jerzy Mazur.  Obchody miejskie 17 września 1939 r.
  • 22 września wyjazd harcerzy i młodzieży na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Wilnie
  • 23 września wyjazd organizowany przez Gloriose Trynita na Mszę świętą z papieżem Franciszkiem w Kownie.

Planowane  PAŹDZIERNIK

• planowana 1-7 października pielgrzymka autokarowa do Medjugorie
  • 12-14 października – obchody 10 lecia harcerskiego Szczepu Pokolenie JP II  w Ełku
  • 19-21 października rekolekcje na 1oo lecie odzyskania Niepodległości u Jana Pawła II (piątek, sobota, niedziela – uroczystość odpustowa)  1 dzień – ks. Piotra Skargi, 2 dzień -Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, 3 dzień – św. Jana Pawła II