Rok 2012

8 czerwca

w 13 rocznicę wizyty Jana Pawła II w Ełku po wcześniejszym wysłuchaniu Rady Kapłańskiej bp. Jerzy Mazur zmienia wezwanie parafii na bł. Jana Pawła II

16 czerwca

we wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi posyła nowego proboszcza na parafię ks. dr Tadeusza Białousa z misją tworzenia duchowej i materialnej wspólnoty parafialnej.

17 czerwca

w parafii macierzystej św. Rafała Kalinowskiego został odczytany komunikat biskupa Jerzego Mazura w dotyczący zmiany nazwy i funkcjonowania parafii. Od nowego proboszcza parafianie poznali plany przeniesienia drewnianej kaplicy ofiarowanej przez parafię pw. św. Rodziny w Augustowie i proboszcza ks. Stanisława Wrońskiego. Tego samego dnia o godz. 15.00 odbyło się pierwsze spotkanie przy Krzyżu Papieskim na które przyszło około 25 osób chętnych bezpośrednio uczestniczyć w formowaniu nowej wspólnoty.

19 czerwca

delegacja parafii w osobach: Buczko Wiesława, Laskowskiego Witolda i Mariusz wraz z Ks. Tadeuszem udali się do Augustowa w celu obejrzenia podarowanej kaplicy.

W początkach lipca 2012 r.

ogrodziliśmy teren siatką a w dniach 24-28 wybudowaliśmy magazyn gospodarczy na placu.

4 sierpnia

otrzymaliśmy pozwolenie na budowę. Projekt wykonali: Mirosław Zadroga (architekt), Augustyn Łotowski (konstruktor), Bogdan Żytyniec (projekt sanitarno-kanalizacyjny i ciepłowniczy), geodeta Jerzy Kuprianowicz.

Od 20 lipca do 20 sierpnia

trwała rozbiórka kaplicy w Augustowie a następnie została przewieziona do Ełku. Dzięki ogromnej życzliwości firmy Pana Zygmunta Zawadzkiego górna konstrukcja została zdjęta wraz z wieżą specjalistycznym sprzętem. Transport elementów kaplicy z Augustowa do Ełku został zasponsorowany przez firmę: Zygmunta Zawadzkiego (Transdzwig) i Wiesława Mieczkowskiego (Serwistal) . Teren pod budowę został wyrównany i nawieziony ziemią przez firmę „Pri-bo”.

25 lipca

W wigilię Uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej –  zakończyliśmy wykonywanie fundamentów naszej kaplicy. Wykonawcą była firma parafianina Pana Janusza Bondzula (Bud-Max). Ścianę w prezbiterium kaplicy wykonała firma parafianina Artura Kolenda (Usługi budowlane) .

Od początku września do 8 października

firma z pod Augustowa złożyła konstrukcję kaplicy i pokryła blachą dach. Obecnie trwają prace przy: obijaniu ścian zewnętrznych, zalewaniu posadzki, montowaniu obróbki blacharskiej. W dniach 27-30 września wykonaliśmy instalację elektryczną w naszej kaplicy.

5 października

odwiedzili budowę: biskup Jerzy Mazur oraz biskup Romuald Kamiński . Wszyscy pracownicy po chwili wspólnej modlitwy i błogosławieństwie Biskupa Ełckiego powrócili do dalszej pracy przy wznoszeniu Domu Bożego.

21 października 2012 r.

odbyło się o godz. 15.00 Uroczyste poświęcenie kaplicy i obrazów, Pierwsza Msza Święta połączona z parafialnym odpustem i festynem. Uroczystościom przewodniczył bp. Jerzy Mazur – Biskup Ełcki. Po Mszy świętej odbył się Uroczysty Koncert Muzyczno- Słowny „Ku Czci Jana Pawła II – Błogosławionemu Janowi Pawłowi II In Memoriał”. Podczas koncertu została zaprezentowana muzyka sakralna m.in. W.A. Mozarta, J.S. Bacha, G.F. Haendela i wielu innych kompozytorów oraz poezja i anegdoty z życia Jana Pawła II.

22 października 2012 r.

uroczysta Eucharystia o godz. 17.00 we wspomnienia bł. Jana Pawła II modlitwom przewodniczył bp. Romuald Kamiński

16 grudnia

o godz. 17.00 zainicjowano comiesięczne Msze Święte przez wstawiennictwo bł. Jana Pawła II w intencji Ojczyzny

20 grudnia 2012 r.

zakończenie ocieplania i podłączenie ogrzewania w naszej świątyni.

25 grudnia 2012 r.

I Pasterce –  w nowej parafii przewodniczył bp. Romuald Kamiński.