Godziny Mszy Świętych w naszej kaplicy:
Niedziele: 8.00, 11.00 (z udziałem dzieci), 17.00
Dni powszednie: 17.00

Jan Paweł II o świętości i nierozerwalności małżeństwa

„W  Kanie Galilejskiej Jezus został zaproszony, ażeby wziąć udział w zaślubinach oraz w związanym z zaślubinami przyjęciu weselnym. Chociaż różne wydarzenia łączą się z początkiem działalności publicznej Jezusa z Nazaretu, możemy słusznie wnioskować z tekstu ewangelisty, że właśnie to wydarzenie w jakiś sposób szczególny stało się początkiem działalności. Ważna jest w tym jednakże ta sposobność zaślubin. (…) Jezus Chrystus na samym początku swej mesjańskiej misji dotyka niejako życia ludzkiego w punkcie podstawowym. W punkcie wyjściowym. Małżeństwo- chociaż jest tak stare jak ludzkość-oznacz zawsze, za każdym razem, jakiś nowy początek. Jest to przede wszystkim początek nowej ludzkiej wspólnoty, tej wspólnoty, której na imię „rodzina”. Małżeństwo jest początkiem nowej wspólnoty miłości i życia, od której zależy przyszłość człowieka na ziemi” (Homilia w rzymskiej parafii Niepokalanej i św. Jana Berchmasa, 20.01.1980).

Formalności przedślubne, które należy załatwić przed planowanym ślubem:

1. Ślub i formalności przedślubne należy załatwić w parafii narzeczonej lub narzeczonego trzy miesiące przed planowanym ślubem.
    W przypadku, gdy ślub ma się odbyć w innej parafii, należy wziąć zgodę z parafii narzeczonej lub narzeczonego na spisanie protokołu przedślubnego i pobłogosławienie małżeństwa
  2. Wymagane dokumenty:
    • Świadectwo chrztu (ważne 6 miesięcy od daty wystawienia)
    • Świadectwo bierzmowania
    • Jeśli ślub ma być konkordatowy, dokumenty z Urzędu Stanu Cywilnego – jednego z narzeczonych miejsca zamieszkania
    • Indeks katechizacji lub ostatnie świadectwo z religii
    • Świadectwo ukończenia nauk przedmałżeńskich i rozmowy w poradni rodzinnej
    • Dowody osobiste
    • Dane świadków (w tym dokładny adres zamieszkania)
  3. Narzeczonych obowiązują dwie spowiedzi:
    • pierwsza, zaraz po spisaniu protokołu przedślubnego
    • druga, bezpośrednio przed dniem ślubu