Konkurs Plastyczny pod hasłem „Święta Siostra Faustyna w służbie Ojczyzny”

Parafia pw. Świętego Jana Pawła II Ełku  i Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia

zapraszają do udziału w Rodzinnym Konkursie Plastycznym  pod hasłem:

Święta Siostra Faustyna w służbie Ojczyzny

Cele konkursu:

-        Szerzenie kultu Miłosierdzia Bożego w rodzinie, parafii i Ojczyźnie,

-        uwrażliwienie rodzin na wartość i istotę czci Miłosierdzia Bożego,

-        rozwijanie kreatywnego myślenia i  talentów plastycznych,

-        dawanie świadectwa obecności miłosierdzia Bożego w codziennym życiu,

-        przekazywanie dziedzictwa chrześcijańskiego młodemu pokoleniu Polaków.

Regulamin:

1. Konkurs adresowany jest do wychowanków przedszkola (5 i 6-latków), ich rodzin z terenu Parafii pw. św. Jana Pawła w Ełku i spoza niej.
  2. Zadaniem uczestników jest wspólne, rodzinne wykonanie pracy plastycznej. Praca powinna być  odpowiedzią na pytania:

1) W jaki sposób św. Siostra Faustyna przyczyniła się dla dobra naszej Ojczyzny?

2) Jak my możemy naśladować św. Siostrę Faustynę, by w naszej Ojczyźnie żyło się lepiej?

1. Praca powinna być wykonana dowolną techniką plastyczną w formacie A-4, nie przewiduje się techniki przestrzennej.
  2. Praca na odwrotnej stronie powinna zawierać dane: imię  i nazwisko wychowanka oraz członków rodziny, którzy wspólnie tworzyli pracę, adres zamieszkania i nr telefonu lub adres e-mail.
  3. Jedna rodzina może złożyć jedną pracę.
  4. Prace należy złożyć do 1 kwietnia 2018 roku w biurze Niepublicznego Katolickiego Przedszkola  „U Lolka”. Po tym terminie prace nie będą przyjmowane.
  5. Prace oceni Jury powołane przez organizatorów.
  6. Komisja oceniać będzie: interpretację tematu, pomysłowość, wkład pracy i estetykę wykonania.
  7. Werdykt Jury jest ostateczny.
  8. Organizatorzy zapewniają atrakcyjne nagrody.
  9. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego  8 kwietnia 2018 roku w kaplicy pw. św. Jana Pawła II w Ełku, po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 11:30.
  10. Prace konkursowe nie podlegają zwrotowi i przechodzą na własność organizatorów, którzy zastrzegają sobie prawo do ich publikacji.
  11. Organizator zastrzega sobie prawo do fotografowania uczestników podczas wręczania nagród   i pamiątkowych dyplomów, upublicznienia zdjęć  oraz podania danych osobowych laureatów  w Internecie.

Regulamin będzie również dostępny na stronie: www.faustyna.pl