IX NIEDZIELA ZWYKŁA- 3 czerwca 2018 r.

1. W tygodniu rozpoczęcie peregrynacji MBF w bloku : ul. Wielkanocna 6.

2. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała z procesją wokół kaplicy: dzieci do sypania kwiatków, harcerzy, chorągwie. Poświęcenie wianków.

3. 8 czerwca w Piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – jest dyspensa. Rocznica Wizyty JP II w Ełku. Ladował w 1999 r. Ucałowanie relikwii. 7.15 i 17.00

4. Modlitwie polecam dzieło budowy Domu Parafialnego oraz Pomnika za Ojczyznę pt. Brama Niepodległości.

Pomnik budujemy ze środków społecznych czyli dobrowolnych składek ofiarodawców, wkładu rzeczowego i robocizny członków Komitetu Społecznego.

5. Nabożeństwo czerwcowe 16.40

5. Za tydzień pierwsze spotkanie z dziećmi które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii świętej z rodzicami po Mszy św. o godz. 10.00.

6. Nowe ławki w kaplicy parafialnej parafii pw. Św. Jana Pawła II

Na wniosek parafian, po zasięgnięciu opinii Rady Parafialnej ( październik 2017 r). trwa sukcesywna wymianę ławek w kaplicy. Realizacja zamierzenia uzależniona jest przede wszystkim od ofiarności parafian. Nowe ławki, stanowią docelowo, element wyposażenia nowego kościoła parafialnego. Kaplica obecna będzie posiadać ogółem 160 miejsc siedzących w nowych ławkach. Dotychczasowe Źródła finansowania: a)dobrowolne wpłaty parafian 13.500 zł. b)Rodzice dzieci pierwszokomunijnych 7.500 zł. c)celowa zbiórka na tacę 8.000 zł. Dotychczasowa zbiórka razem: 29.000 zł.
Składam serdeczne Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom.
Zobowiązania wobec wykonawcy: 35.000 zł. – 29.000 zł. = 6.000 zł.
W chwili obecnej wykonywanych jest 6 ławek podstawowych, które będą ustawione przed ołtarzami bocznymi (po 3).
Wielkość środków potrzebna do zakończenia wykonania i montażu wszystkich ławek 16.000 zł. Niedzielne tace z czerwca przeznaczymy na uregulowanie spłat za ławki. Bóg zapłać za wszelkie dobrowolne ofiary.