IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – Niedziela Dobrego Pasterza- 22 kwietnia 2018 r.

1. W czwartek odbyło się spotkanie rady parafialnej na której poruszono trmaty dotyczące:
- nowych ławek w kaplicy
- budowy Domu Parafialnego
- budowy Bramy niepodległości – pomnika (projekt możemy obejrzeć w kruchcie). W najbliższym czasie powołamy Komitet społeczny budowy pomnika oraz opracujemy cegiełki

2. Bóg zapłać za ofiary złożone na nowe ławki. W sposób szczególny w ostatnim czasie: Łukaszewicz Krystynie -1000 zł oraz Jabłońskiej Janinie 200 zł.

3. Mamy już zalany strop piwnicy Domu Parafialnego. Polecam modlitwie dalsze prace.

4. Trwają zapisy do naszego Katolickiego Przedszkola na nowy rok 2018/2019. Zachęcam rodziny naszej parafii.

6. Centrum Oświatowo Dydkatycznego Diecezji Ełckiej oraz IPN w Białymstoku zapraszają na spotkanie z cyklu „Przystanek Historia”, które odbędzie się w czwartek 26 kwietnia 2018 r. o godzinie 19.00,  w sali konferencyjnej (w budynku kurialnym), przy Placu Katedralnym 1 w Ełku. Spotkanie będzie poświęcone Zbrodni Katyńskiej. Zostanie zaprezentowany film pt. „Miałam ojca w wyobraźni”

7. W Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego (19 maja 2018 r. – sobota), w Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej będziemy przeżywać kolejne Spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, transmitowane przez Radio Maryja i Telewizję „Trwam” pod hasłem Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym. W tym roku każda z przybywających grup Matce Bożej przywozi szczególny dar:
* *Dzieci Pierwszokomunijne i Rocznicowe – przywożą serca z napisem „Żyje we mnie Chrystus” oraz za co dziękują i o co proszą. Niech będzie to wyrazem przyjęcia do waszych serc Chrystusa. Program spotkania w Studzienicznej rozpoczyna się już o godzinie 10.00. Natomiast o godzinie 12.00 będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego z udziałem dzieci, transmitowana przez Telewizję Trwam.

8. Sakrament bierzmowania w naszej parafii 30 czerwca o godz. 11.00. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania i rodziców.

9. W dniu jutrzejszym Uroczystość patronalna św. Wojciecha patrona naszej diecezji oraz dzień imienin pasterza bp. Jerzego Mazura. O 17.00 nieszpory w kościele NSJ i procesja do Katedry oraz Msza św. Zapraszam parafian do udziału.

10. Możliwość wyjazdu do bazy „Orle gniazdo” dla ministrantów, lektorów, scholi oraz rodziców z rodzeństwem w dniach 27-28 kwietnia. Mamy bazę harcerską i jeśli kilka rodzin wyrażałoby chęć po przebywania w pięknej naturze, mamy z 14 domków gdzie można zamieszkać w terminie do uzgodnienia. Koszt symbolicznie za wodę i prąd.