IV NIEDZIELA ADWENTU – 23 grudnia 2018 r.

1. Bóg zapłać za piękną dekorację Bożonarodzeniową  i tegoroczną Szopkę Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym „ Apostołowie Pana”. (Panu Wiesławowi Buczko za projekt, Pani Małgosi Waszkiewicz za pomysł).

2. Bardzo dziękuję osobom, które w piątek pomogły w dekorowaniu choinek i posprzątania naszej świątyni. Pani Kochanowskiej za piękne dziane ozdoby choinkowe.

3. Jutro z rana w Wigilię Msza św. o godz. 7.15. Pamiętajmy niech Wigilia rodzinna rozpocznie się czytaniem fragmentu z Ewangelii wg św. Łukasza,wspólną modlitwą, łamaniem się opłatkiem.

4. W Uroczystość Bożego Narodzenia Msza św.– Pasterka o godz. 22.00 .

Zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd pół godziny przed pasterką ( godz. 21.30).

Następne Msze św. w pierwszy dzień Bożego Narodzenia o godz. 10.00  i o 11.30, 17.00.

(Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00).  Drugi dzień świąt -Msze św. jak w niedzielę, czyli ogodz. 8.00, 10.00, 11.30, 17.00.

5. Opłatki na Wigilię można nabyć  jeszcze  dzisiaj w zakrystii po każdej Mszy św.

6. Dzisiaj w godzinach 13.00-17.00 harcerze rozniosą Światło Betlejemskie po naszych domach.

7. Po Mszy św. można nabyć kalendarze na nowy rok 2019. Mogą być dobrym prezentem.

8. Kolędę jako wizytę rozpoczniemy 28 grudnia w piątek, od 15.30 odwiedzimy mieszkańców ul. MT z Kalkuty 7.  W sobotę  29 grudnia kolędę rozpoczynamy od  godz. 10.00, odwiedzimy mieszkańców ul. Matki Teresy z Kalkuty 5. W niedzielę 30 grudnia po Mszy o godz. 11.30 ul. Św. Dominika Sawio i św. Franciszka.

W czasie wizyty kolędowej powinna być obecna w miarę możliwości cała rodzina. Na stoliku odświętnie przystrojonym powinien stać krzyżyk , dwie świece (albo przynajmniej jedna), kropidło z wodą święconą oraz Pismo Święte. Dzieci i młodzież proszę o przygotowanie  zeszytów z religii oraz indeksów, książeczek. Podczas kolędy mamy okazję złożyć ofiarę na kościół według możliwości.  W tym roku zebrane pieniądze na kościół przeznaczymy na spłatę dotychczasowej budowy Domu Parafialnego. Ofiara kolędowa jest dobrowolna- to wyraz wdzięczności za posługę kapłanów w parafii. Zachęcam, aby podczas wizyty kolędowej każda rodzina zamówiła ( zarezerwowała) przynajmniej jedną Mszę św. o błogosławieństwo w rodzinie, czy też w intencji bliskich zmarłych.

9. Mamy wolne intencje na początku, także można zamówić Mszę św.

10. Proszę każdą rodzinę o zabranie ze sobą książeczki od Pasterza Diecezji. Kto nie będzie miał otrzyma na kolędzie. Mamy w niej propozycje do rozważania na każdy miesiąc dla rodziny.