III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU– 4 marca 2018 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Wygłosi ks. dr Wojciech Kotarski. Zapraszam w poniedziałek i wtorek kolejne dni rekolekcji. Porządek: godz. 9.15 i 11.00 – Msza św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku. Następnie o godz. 17.00 i 18.30. Młodzież bierzmowaną oraz rodziców dzieci I Komunijnych zapraszam na godz. 18.30.
Spowiedź podczas każdej Mszy świętej.

Ofiary zebrane z poniedziałku i wtorku przeznaczone są jako wyraz wdzięczności dla rekolekcjonisty.

2. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
- Drogi Krzyżowej godz. 16. 30 w każdy piątek
- Gorzkich Żali godz. 16.30 w każdą niedzielę
Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 kolejne spotkanie dzieci chętnych do zuchów. Planujemy przy parafii założyć drużynę zuchową z dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej, ewentualnie rok młodszych lub starszych.

3. Bóg zapłać za wyrozumiałość i większą ofiary na ogrzewanie w ubiegłą niedzielę. Zebraliśmy p- 1900 zł.

4. Możemy już składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego do puszki.

5. Mamy 5 nowych ławek. Pięknie wyglądają z jesionu, z herbami z boku – 1600 zł jedna. Bóg zapłać jeszcze raz ofiarodawcom. Zamówiliśmy kolejne. Zachęcam ktoby chciał ufundować ławkę , czy złożyć ofiarę na ten cel .
6. Przypominam trwa nabór do naszego katolickiego przedszkola ” U Lolka”. Na pewno warto i to inwestycja na przyszłość. Solidne na wartościach wychowanie. Już mamy zapisy.