III NIEDZIELA WIELKANOCNA– 15 kwietnia 2018 r. Niedziela Biblijna

1. Kończymy projekt pomnika w 100 lecie odzyskania Niepodległości. Za tydzień przedstawię cały projekt. Myślę, że będzie piękna BRAMA NIEPODLEGŁOSĆI. Rozpoczniemy powoli czas realizacji.
Jako wspólnota parafialna uczcimy 100 lecie poprzez:
- rekolekcje narodowe w naszej parafii
- realizacja projektu pomnika- Brama Niepodległości
- kapsułe czasu (będzie można złożyć swój podpis)
- jeśli się uda projekt pt. „Chociaż dzieli nas granica, łączy historia – w 100 lecie odzyskania Niepodległości Polski Kresowiakom. (będzie można ufundować dla 100 rodzin na godzieńszczyźnie w parafii Hołynka prezent. Szczegóły wkrótce)
- 16 miesiąca Msza za Ojczyznę.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone na nowe ławki. W sposób szczególny w ostatnim czasie: rodzinie Strzeleckich 1000 zł, rodzinie Hećman 400 zł, mieszkańcom bloku ul . Matki Teresy z Kalkuty 3 – 800 zł oraz tace ze świąt 6000 zł. Mamy spłacone 10 nowych ławek. Zamówiłem kolejne 10 ławek. Jeśli uda się to na uroczystość I Komunii będą nowe ławki w dwóch rzędach.
3. Jak dobrze pójdzie pod koniec tygodnia zalejejamy strop w piwnicy Domu Parafialnego. Pierwszy etap „0″ kończymy. Bóg zapłać firmie Bud-max (za sprawnie prowadzone prace). Także miejsce na Izbę pamięci wizyty Jana Pawła II w Ełku oraz duża sala już jest. Polecam modlitwie dalsze prace.

4. Jutro 16.IV Msza św. za Ojczyznę o godz. 17.00. Pół godziny wcześniej różaniec.

5. Trwają zapisy do naszego Katolickiego Przedszkola na nowy rok 2018/2019. Od nowego roku przedszkolnego nasze przedszkole honoruje Kartę Dużej Rodziny. Ministranci rozdają ulotki można zabrać ze sobą i polecić nasze przedszole.

7. Planujemy w połowie czerwca pielgrzymkę do Lwowa.

8. Dziś przypada niedziela biblijna zachęcam do przeczytania w domu dowolnego wybranego fragmentu z Pisma Świętego.

9. Spotkanie Rady Parafialnej duszpasterskiej i ekonomicznej w najbliższy czwartek o godz. 18.00.