II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego – 11 kwietnia 2021 r.

1. Święto Miłosierdzia Bożego obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Inspiracją dla ustanowienia Święta Miłosierdzia Bożego było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 699).
  2. Rozpoczyna się tydzień miłosierdzia. Jeszcze w tym tygodniu możemy ofiarować dobre ubrania dla mieszkańców Wileńszczyzny.
  3. Podczas poświęcenia pokarmów wielkanocnych zebraliśmy  ofiarę 1350 zł na zakup długotrwałej żywności dla potrzebujących na Wileńszczyźnie.
  4. Za tydzień przypada Niedziela Biblijna, która przypomina nam o czytani Pisma Świętego.
  5. Kurs przedmałżeński w naszej parafii 7-8-9 maja 2021 r. Szczegóły na plakacie.
  6. Zbliża się I Komunia Święta w tym roku 15 maja. Pierwsze bezpośrednie spotkania w grupach: piątek godz. 17.00 – pierwsza grupa, sobota godz. 17.00 druga grupa, niedziela godz. 10.00 – trzecia grupa.

Bóg zapłać za ofiary na kościół 500 zł.