niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.,pt.,sob. 7.15, 17.00
wt.,śr. 17.00

II Niedziela Adwentu – 6 grudnia 2020 r.

1.Dzisiaj, 6 grudnia, wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni. Z tej okazji po każdej mszy św. zapraszamy dzieci bliżej ołtarza, bo przygotowaliśmy dla nich słodką niespodziankę.

2.We wtorek, 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie 7.15 i 17.00.

3.Jest taka godzina w ciągu roku, gdy Niebo otwiera się szeroko dla każdego człowieka. Przez 60 minut na świat wylewają się fale łask. W tej godzinie nawrócić się może nawet najbardziej zatwardziały grzesznik. Ta godzina, to GODZINA ŁASKI, która jest wyjątkowym prezentem dla ludzkości od Niepokalanej. Przypada 8 grudnia o godz. 12.00. Zachęcam do udziału w godzinie łaski w dniu Matki Bożej od godz. 12.00 do 13.00. Na zakończenie możliwość Komunii Świętej.

4.W tym dniu  figura Matki Bożej z Medzugorie uda się do parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Regielnicy. Zapraszam na  godz. 16.15 na pożegnanie MB, modlitwa różańcowa (część chwalebna).   W Regielnicy od godz. 18. 00 powitanie i  zawierzenie Matce Bożej tych, którzy obchodzą 33 dniowe rekolekcje, o godz. 19.00 Msza święte. Proszę o zgłoszenie się osób, które dokonają zawierzenia.

5. Jeśli ktoś obawia się przyjść na roraty w to miejsce polecam w tym czasie przeczytać 1 rozdział z Pisma Świętego dowolnej Ewangelii (dla dorosłych), dla dzieci może być rozdział z Biblii dla dzieci.

6. Zachęcam do nabywania Świec Wigilijnych: duże 15 zł, małe 6 zł. Ofiary złożone będą wsparciem budowy Domu Senioralnego w Ełku i Suwałkach.

7. W najbliższą sobotę  12 grudnia zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej na Mszę św. o godz. 17.00 i spotkanie po Mszy św.

8.Pamiętajmy, aby wyspowiadać się przed świętami. Pół godziny przed Mszą spowiadamy.

9.  Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby, prowadzone inwestycje i utrzymanie naszej parafii.

10. Opłatki bożonarodzeniowe są do nabycia w kaplicy oraz pani Organistka roznosi ppo parafii.