II NIEDZIELA ADWENTU -10 grudnia 2017 r.

I. Protokół Rady Parafialnej 8 grudnia 2017 r.

1. Podczas spotkania zostały odczytane wskazania bp. Jerzego Mazura po wizytacji kanonicznej parafii.

Ważniejsze z nich:
- dołączyć do grona Rady Parafialnej dwie osoby z młodzieży;

-  trzeci poniedziałek miesiąca Msza św. o Duchu Świętym;

- w pierwszą niedzielę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu  (od nowego roku po Mszy św. o 11.30);

- przygotowywać się do budowy kościoła, którą należy poprzedzić budową domu parafialnego z mieszkaniem dla wikariusza i kapelana szpitalnego.

2. Budowa Domu Parafialnego w tym Izby Pamięci wizyty Jana Pawła II w Ełku:

- projekt techniczny koszt 18 000 zł (15 000 już zostało zapłacone);

- od 13.12.2017 r. mamy pozwolenie na budowę, planujemy rozpoczęcie budowy po Nowym Roku;

- ofiary zebrane na Kościół przeznaczone będą na budowę Domu Parafialnego z Izbą Pamięci Wizyty Jana Pawła II w Ełku;

-planujemy na początek wykonać stan zerowy – koszt ok. 150 tys. zł;

3. Godziny Mszy św. z rana od Kolędy o godz. 7.15

4. Dekoracje:
Proboszcz zachęcił, aby wcześniej z własnej inicjatywy zgłaszać się w celu dokonania dekoracji kaplicy na różne uroczystości (Wielki Post, majowe, czerwcowe, 15 sierpnia, 1 listopada, październikowe);

- Boże Narodzenie – przygotowuje Odnowa w Duchu Świętym  „Apostołowie Pana”;

- Na Wielki Tydzień – przygotowuje  Gloriosa Trynita;
5. Nowe ławki (na początek cztery) będą wykonane z jesionu. Koszt jednej ławki 1600 zł.
Rodzina Bożeny i Mariusza Laskowskich ufundowała jedną ławkę. Bóg zapłać.
Anonimowa osoba przekazała 400 zł na ławki. Bóg zapłać.

6. W ostatnią niedzielę miesiąca zebrane ofiary będą przeznaczone na ogrzanie świątyni.

7. Katolickie Przedszkole oddało 20. 000 zł parafii.

8. Pięć osób z Rady Parafialnej wejdzie do komitetu budowy pomnika za Ojczynę. (Wiesław Buczko, Mariusz Laskowski, Marek Klukiewicz, Janusz Bondziul, Ksiądz Proboszcz).

9. W najbliższym czasie Figura Matki Bożej Fatimskiej odwiedzi mieszkańców:

ul. św.Wojciecha, św. Franciszka i św. Dominika Sawio.
W styczniu odwiedzi mieszkańców ul. Matki Teresy z Kalkuty 3. Można zapoznać się z harmonogramem wizyty. Każda rodzina ma jeden dzień na wizytę. I to jest jej czas. Od niej zależy czy wykorzysta, czy przejdzie obojętnie.

II. 1.Rekolekcje adwentowe poniedziałek i wtorek porządek: godz. 10.00, 17.00, 18.30. Ofiary zebrane przy tej okazji wyraz wdzięczności rekolekcjoniście. Zachęcam do spowiedzi. Przyjadą kapłani z dekanatu.

2. Za tydzień będą do nabycia  kalendarze parafialne. Koszt 10 zł.

3. Możemy nabyć świece Caritasu na stół wigilijny: mniejsze 6 zł i większe 12 zł . Pamiętajmy zapalona świeca to wyraz pomocy najuboższym.

6. Zbiórka do puszki na fundusz Kościołowi na Wschodzie. Na Syberii i w Ukrainie mamy kapłana.

7. Organistka odwiedzi: od  środy 13 XII: ul. Jana Pawła 19, 26, ul. bp Samsela 2,  4 (nowy blok)ul. św. Wojciecha, ul. św. Dominika Savio, ul. Kolbego 3 (nowy blok).