Godziny Mszy Świętych w naszej kaplicy:
Niedziele: 8.00, 11.00 (z udziałem dzieci), 17.00
Dni powszednie: 17.00

Wspólnoty
Parafialny Zespół Caritas

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

Parafialny Zespół Caritas to grupa osób, która pod przewodnictwem księdza proboszcza angażuje się na rzecz ubogich i potrzebujących wsparcia materialnego i duchowego w parafii, do której należy. Do PZC należą członkowie rzeczywiści oraz sympatycy wspierający jej działalność.

Parafialny Zespół Caritas jest partnerem, obrońcą pokrzywdzonych, wsłuchując się w ich potrzeby i życzenia, wspierając ich w obronie należnych im praw, szczególnie prawa do świadczeń socjalnych, do pracy, do uczestnictwa w życiu publicznym. Trzeba spojrzenia miłości, aby dostrzec obok siebie brata, który wraz z utratą pracy, dachu nad głową, możliwości godnego utrzymania rodziny i wykształcenia dzieci doznaje poczucia opuszczenia, zagubienia i beznadziei.