Aktualności
5 URODZINY FUNKCJONOWANIA RELIGIJNEGO PARAFII PW. ŚW. JANA PAWŁA II – NAJMŁODSZEJ W DIECEZJI EŁCKIEJ

22 października 2017 r. w niedzielę przypadła uroczystość odpustowa parafii pw. św. Jana Pawła II w Ełku. W tym dniu wierni parafii dziękowali Panu Bogu za 5 lat działalności religijnej parafii. 5 lat temu – 21 października 2012 r. ks. bp. Jerzy Mazur koncelebrował pierwszą Mszę św. w kaplicy, na miejscu gdzie przed laty w 1999 r. lądował św. Jan Paweł II przybywając do diecezji ełckiej. Niedziela odpustowa zgromadziła na czterech Mszach św. dużo wiernych. Kazanie odpustowe wygłosił ks. dr Stanisław Jóźwiak- Ojciec Duchowny WSD w Ełku. W kazaniu pięknie nawiązał do patrona św. Jana Pawła II jako Wielkiego Papieża. Słuchacze dowiedzieli się, że szatan podczas egzorcyzmu boi się modlitwy o wstawiennictwo św. Jana Pawła II.  Św. Jan Paweł II powierzając się  Matce Bożej oraz zawierzając cały świat Niepokalanemu Sercu Matki Bożej zmienił losy historii świata. Wierni usłyszeli zachętę, aby  naśladując Patrona, kroczyli przez życie zawierzeni Matce Bożej.
Mszy św. sumie z procesją przewodniczył Ks. Artur Hałucha – prefekt WSD w Ełku. Zanim ruszyła procesja poświęcił nowy obraz Matki Bożej Matki Kościoła, który znajduje się w prezbiterium. Obraz namalował malarz Vitali z Białorusi. Róże różańcowe rodziców za dzieci im. św. Rity i św. Stanisława Kostki ofiarowały dla parafii nowy feretron z wizerunkami patronów. Wierni odśpiewali „Te Deum” dziękując Bogu za piękną kaplicę miejsce modlitwy najmłodszej w diecezji wspólnoty parafialnej oraz za dzieło budowy i funkcjonowania przy parafii katolickiego przedszkola ” U Lolka” . Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II uwieńczyło uroczystości odpustowe.
ks. Tadeusz Białous